Městys Jimramov

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Partnerská obec Meyrargues

Městys Jimramov a jihofrancouzské městečko Meyrargues udržují přátelské styky od roku 1996. Navázaly ji kulturní komise při OÚ v Jimramově z popudu paní Věry Fichant, Češky žijící ve Francii a pana Jana Kellera, tehdejšího starosty Jimramova.

Aby se přátelství obou obcí prohloubilo a aby se začala překonávat jazyková bariéra, pozvali francouzští přátelé na jaře 1999 patnáct dětí z jimramovské ZŠ, kteří se učili francouzštinu v nepovinném předmětu, na návštěvu. Děti strávily v Meyrargues 9 nádherných dní, získaly nové přátele a někteří si pravidelně dopisují.

V roce 2000 proběhl ve Francii Den Evropy, na kterém se prezentovala naše obec s typicky českými výrobky, o kulturní program se postarala cimbálová skupina Lučina.

V červnu 2002 navštívila skupina občanů z Jimramova a několik žáků ZŠ  opět jihofrancouzské město Meyrargues.

V několika následujících letech probíhaly v Jimramově letní prázdninové kursy francouzštiny, které vedli lektoři z městečka Meyrargues.

Od roku 2008 se zúčastňuje naše obec předvánočních akcí v Meyrargues, kdy jimramovští seznamují francouzské přátele s některými českými dovednostmi: pečení a zdobení perníčků, drátkování, keramika, pletení košíků, zdobení kraslic…

V roce 2011 se francouzští přátelé zúčastnili oslav 650. let od první písemné zmínky o Jimramovu.

Společná fotografická soutěž obou obcí byla vyhlášena v Meyrargues v roce 2013 na téma „Neobvyklá fotografie“. Z české strany se zúčastnilo 15 fotografů, vítězná francouzská a vítězná česká fotografie získala fotoaparát.

V současné době probíhá partnerská spolupráce pod záštitou starostů obou obcí.

Zprávy o činnosti spolku Česko-francouzského přátelství v Provence za rok 2011

Fotogalerie

You are here: Partnerská obec Meyrargues